MÖBLER / Bord / Sminkbord 13095259
*
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:08:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 10:36:21
1
300 kr
24/2 19:03:02
2
400 kr
24/2 19:03:32
3
700 kr
24/2 19:03:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
5136 Barnmöbel
3 delar, Tidigt 1900-tal, Skrivbord + 2 st pinnsto..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:22
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
-
5182 Matbord
1960-tal, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:23
-
5183 Pelarbord
Nyrokoko. Bredd: 72 cm, djup: 50 h, 73 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03
-
4249 Piedestal
med stenskivor. Längd: 25 cm, djup: 25 cm, höjd: 6..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:49
*
Sminkbord
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 10:36:21 | 1 | 300 kr |
24/2 19:03:02 | 2 | 400 kr |
24/2 19:03:32 | 3 | 700 kr |
24/2 19:03:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
5136 Barnmöbel
3 delar, Tidigt 1900-tal, Skrivbord + 2 st pinnsto..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:22 -
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
-
5182 Matbord
1960-tal, 2 st iläggsskivor. Diameter: 110 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:23 -
5183 Pelarbord
Nyrokoko. Bredd: 72 cm, djup: 50 h, 73 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03 -
4249 Piedestal
med stenskivor. Längd: 25 cm, djup: 25 cm, höjd: 6..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:49